Pevná linka a VOIP - ABIOTEL - váš telefonní operátor

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pevná linka a VOIP

Služby

Pevné linky v telefonování mají na trhu stále své místo. Jedná se o tzv. VOIP telefonii – tj. telefonování přes internet. Zákazník musí mít dostatečně rychlé internetové připojení (nejlépe ADSL nebo kabelové). Minimální rychlost připojení pro užívání jednoho telefonního čísla je 128 kb/s download. Samozřejmě rychlejší internet je lepší. U internetového připojení zákazníka je dobré ověřit, zda mu poskytovatel na tomto připojení umožní nastavit tzv. QoS (Quality of Service). QoS „zařídí“ přednost přenášených hovorů před přenášenými daty, takže i u pomalejších či méně stabilních internetových připojení (např. Wi-Fi) bude VOIP telefonování uspokojivě fungovat.
Pro dobré fungování QoS je nutné mít také kvalitní hardwarové zařízení – ideální je např. VOIP TELEFON
nebo kvalitní  VOIP INTERNETOVÁ BRÁNA např. LINKSYS PAP2 (lze koupit v našem E-SHOPU)

VOIP TELEFON -  vypadá jako klasický telefon, ale je vybaven tzv. ethernetovým konektorem a zapojuje se přímo do internetové zásuvky. VOIP TELEFON je vybaven spoustou moderních funkcí, na jaké jsme zvyklí u mobilních telefonů.

VOIP INTERNETOVÁ BRÁNA - je to zařízení (krabička), která se připojí do internetové zásuvky tzv. ethernetovým konektorem. Na krabičku je pak možno do klasických telefonních zásuvek (konektorů) napojit svá stávající telefonní zařízení (telefonní ústřednu, analogové telefony, faxy apod).

VIDEOTELEFON – telefonní přístroj s kamerou a obrazovkou, který umožňuje přenášet jak hovor, tak i obraz. Protějšek, se kterým hovořím, může mít jak videotelefon na pevné lince nebo komunikační program s web kamerou, tak i mobilní telefon, který videohovory umožňuje přenášet. Cena videotelefonu je cca 5.500 Kč (bez DPH).

PEVNÁ LINKA V MOBILU - Tuto službu poskytuje ABIOTEL jako jediný operátor v ČR.
Pro tuto službu nemusíte mít stacionární telefonní přístroj, ale telefonní číslo pevné linky máte ve svém mobilu, který normálně používáte. Když vám někdo volá na takovouto pevnou linku, tak to zvoní ve vašem mobilu, ale volající volá za stejnou tarifikaci jako by volal na jakoukoliv jinou pevnou linku.
Tato služba je vhodná pro zákazníky, kteří chtějí svým obchodním partnerům apod. umožnit volat na pevnou linku a mít tuto pevnou linku všude s sebou. Např. v některých zemích EU jsou tarify, které lidem umožňují volat na pevné linky v celé EU zdarma, takže např. obchodní partner v Německu či příbuzní v Rakousku vám mohou volat na PEVNOU LINKU V MOBILU zdarma a zastihnou volaného s jeho mobilem kdekoliv. Z takovéto pevné linky v mobilu můžete i volat, a to za tarify pevné linky. Doporučujeme nakupovat všechna tato zařízení v E-shopu Abiotelu, kde jsou nabízena zařízení kompatibilní se sítí Abiotel a je zaručena správná funkce těchto zařízení.
Můžete si za poplatek nechat převést své stávající číslo pevné linky k Abiotelu. Výhodnější a levnější řešení je pořídit si nové číslo od Abiotelu, protože je kompatibilní s našim systémem.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky